REGENERACJA TURBOSPRĘŻAREK

Turbosprężarka, jest nieodłącznym elementem układu silników typu Diesel, który zapewnia całemu układowi napędowemu odpowiedni poziom dynamiki jazdy. W przypadku nagłej awarii lub czasowego zużywania się części składowych turbosprężarka traci swoje właściwości, a podczas jazdy wyczuwalny jest spadek mocy, podniesienie spalania paliwa, wolniejsze obroty i spadek prędkości jazdy. Kiedy wystąpią tego typu niedogodności kierowca powinien udać się niezwłocznie do najbliższego warsztatu, aby dokonać oględzin stanu technicznego turbosprężarki ponieważ drobne usterki mogą ostatecznie wpłynąć na wystąpienie poważnych awarii, które mogą nawet uszkodzić jednostkę napędową i narazić kierowcę na spore koszty. Wymiana turbosprężarki na nową, jest bardzo kosztownym zabiegiem dlatego oferujemy Państwu usługę pełnej diagnostyki i regeneracji turbosprężarek w wyspecjalizowanym i nowoczesnym zakładzie, posiadającym odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz narzędzia do przeprowadzenia tego typu procesów.

PROCES REGENERACJI:

  1. WERYFIKACJA TURBINY – pierwszym etapem regeneracji jest wymontowanie i rozłożenie turbosprężarki na części składowe, aby móc ocenić stan techniczny poszczególnych elementów, dzięki czemu będziemy mogli wybrać odpowiedni sposób regeneracji, poinformować jakie części należy wymienić oraz dokonać wyceny całej naprawy.
  2. CZYSZCZENIE CZĘŚCI SKŁADOWYCH - drugim etapem regeneracji turbosprężarki, jest dokładne czyszczenie poszczególnych części składowych, które nie podlegają wymianie. Proces ten wykonywany jest przy pomocy myjek ultradźwiękowych, ciśnieniowych oraz specjalnych odczynników i środków myjących. Następnym krokiem jest piaskowanie wymagających tego elementów. Ostatnim elementem tego etapu regeneracji jest udrożnienie i oczyszczenie kanałów olejowych.
  3. WYMIANA ELEMENTÓW – trzeci etap regeneracji polega na szczegółowej analizie stanu części składowych turbosprężarki i wymiana uszkodzonych lub zużytych elementów na nowe. Następnie wymieniane są wszystkie uszczelniacze, elementy montażowe oraz łożyska.
  4. WYWAŻENIE I MONTAŻ TURBINY – ostatnim etapem regeneracji turbosprężarki wyważenie wirnika turbiny w niskich prędkościach. Po tym zabiegu, następuje złożenie rdzenia turbosprężarki i jego doważanie w wysokich prędkościach. Po wykonaniu dokładnego testu, sporządzany jest raport przedstawiający parametry działania turbosprężarki po regeneracji oraz montaż.

Kiedy warto zainteresować się usługą diagnostyki i regeneracji?

Średnio każda turbosprężarka zamontowana w pojeździe z silnikiem Diesel wytrzymuje około 200 tysięcy kilometrów przebiegu. Dlatego każde auto, które osiągnie podobny przebieg, powinno zostać dokładnie sprawdzone pod względem poprawności działania turbosprężarki w celu zapobiegnięciu poważnym usterkom i kosztownym wymianom.